fullfat

در این روش ابتدا دانه سویا رطوبت و حرارت داده شده  شده و پس از انجام این پروسه بوسیله غلتک های خاصی پرک می گردد وآماده استفاده در تغذیه دام و طیور می شود.
دانه سویای فرآوری شده به عنوان یک ماده غدائی مناسب از لحاظ انرژی و پروتئین جایگاه ویژه ای در تغذیه دام و طیور دارد. آزمایشات علمی و مزرعه ای بسیاری در خصوص تغذیه دانه سویا انجام شده است. دانه سویای خام به علت داشتن مواد ضد تغذیه ای برای تغذیه دام بویؤه تک معدی ها نظیر طیور مناسب نمی باشد اما در نشخوارکنندگان بصورت تدریجی قابل استفاده است. حرارت دادن دانه سویا سبب از بین رفتن مواد ضد تغذیه ای آن شده و دانه سویا را به ماده خوراکی کاملی برای تک معده ای ها هم از لحاظ انرژی و هم پروتئین تبدیل می کند.
در صورتی که دانه سویا بصورت خام مصرف شود می تواند سبب کاهش رشد و افت تولید در دامهای اهلی شود. حرارت دادن به دانه سویای خام سبب از بین رفتن
مواد ضد تغذیه ای و رفع مشکلات مربوط به آن می شود. همچنین حرارت دادن سبب افزایش مدت نگهداری دانه از طریق حذف آنزیم لیپاز و جلوگیری از تخریب چربی موجود در دانه و افزایش مقدار پروتئین عبوری دانه سویا بدون آسیب رساندن به ساختمان پروتئین و کاهش هضم و جذب آن در دام می شود.
در سالهای اخیر مطالعات وسیعی در خصوص اثبات اهمیت پروتئین عبوری در گاوهای شیری تازه زا و پرتولید صورت پذیرفته است. پروتئین عبوری بخشی از پروتئین مواد خوراکی است که از دسترس میکروارگانیسم های داخل شکمبه فرار کرده تا در روده مستقیماً هضم و جذب شوند. بخش قابل توجهی از نیازهای اسید آمینه ای حیوان از طریق همین پروتئین عبوری تامین می شود. بسته به نیاز حیوان و بالانس اسید های آمینه جیره، گاو تازه زا و پرتولید حدوداً به 35 الی 40 درصد پروتئین عبوری ( یا به عبارت صحیح تر به اسید آمینه های عبوری ) نیاز دارد. منابع اصلی پروتئین عبوری شامل کنجاله گلوتن ذرت، پودر ماهی ، پودر گوشت و پودر خون هستند. دانه سویا حرارت داده شده نیز به عنوان منبع غنی از پروتئین عبوری ( حدود 50-65 درصد ) محسوب می شود.
دانه سویا غنی از چربی است ( 18 الی 20 درصد ) که می تواند به عنوان منبع خوبی از انرژی در جیره مورد استفاده قرار بگیرد. چربی موجود در دانه سویای کامل شاید اندکی سبب کاهش چربی شیر شود که می توان آن را از طریق گنجاندن علوفه مناسب به خصوص یونجه در داخل جیره گاوهای شیری برطرف نمود.
 
-         فول فت سویا به علت داشتن پروتئین عبوری مناسب به همراه انرژی خوب در گاوهای تازه زا و پرتولید بسیار توصیه می شود.
-         می توان از فول فت سویا به میزان 15 درصد کنسانتره در جیره گاوهای شیری با اطمینان استفاده نمود. در صورت لزوم افزایش مقدار فول فت سویا در جیره برای به حداقل رساندن کاهش چربی شیر، علوفه جیره مخصوصاً یونجه را افزایش دهید.
-         فول فت سویا به علت داشتن بیشترین مقدار پروتئین عبوری ( حدود 209 گرم در هر کیلوگرم ) نسبت به سایر انواع سویا از ارزش بالائی برخوردار است.
-         ارزش هرکیلوگرم فول فت سویا از لحاظ پروتئینی معادل 92/0 یک کیلو گرم کنجاله سویا 44 % و از لحاظ انرژی معادل با 19/0 یک کیلو پودر چربی خالص می باشد.

 

  سویا دانه کامل فول فت سویا کنجاله سویا 44% کنجاله سویا 48%
پروتئین خام
%
38 38 44 48
پروتئین عبوری
%
26 55 35 35
پروتئین عبوری
gr/kg
8.98 209 154 168
TDN
%
82 84 75 77
NEL 3x
Mcal/kg
75.2 72.2 13.2 21.2
چربی
gr/kg
19 19 5.1 1